O nás Služby Dodavatele Reference Ceník Kontakt
slideslideslideslide

DŘEVĚNÉ PODLAHY


Je jen dobře, že dřevěné podlahy se velmi silným hlasem hlásí o přední pozice v oblibě u českých zákazníků. A není se čemu divit. Mají totiž celou řadu předností, z nichž poze výberem můžeme jmenovat, že dřevěné podlahy jsou:

 - klasické
 - nadčasové
 - přirozené
 - hřejivé
 - příjemné na chůzi i na pohled
 - mají trvalou hodnotu
 - dlouhou životnost (při správné péči a údržbě i mnohem déle než 100 roků)
 - ekologické (z obnovitelných zdrojů)
 - krásné
 - atd...............

Dřevěné podlahy se dělí na mnoho typů a vyrábí se z nespočetného množství druhů dřevin. Jednak tuzemských, z nichž nejznámější je stále dub, který se následován javorem a jasanem. Naopak na ústupu je v současné době zájem o bukové parkety, což je dáno zřejmě hlavně jejich velkou tvarovou nestálostí.

Dále jsou to dřeviny exotické, které nabízí mnoho barevných odstínů od nejsvětlejších (bambus, hevea) až po tmavé (merbau, ipe).

Co se týká zpracování, jsou v nabídce jednak podlahy masivní v různých tloušťkách a rozměrech a dále pak podlahy dvouvrstvé a třívrstvé s různou tloušťkou nášlapné vrstvy i různou celkovou tloušťkou. U těchto vícevrstvých podlah je nabídka rozměrů ještě větší než u podlah masivních.
Právě díky různým tloušťkám jsou (některé) dřevěné podlahy vhodné pro použití i na podlahové vytápění. Ale pozor - pouze pro vodní topné systémy (ne pro vytápění elektrická).

Dnešní doba nabízí také celou řadu možností pokládky a to od plovoucí pokládky až po celoplošné lepení, které je při kvalitě dnešních lepidel a laků asi nejlepším řešením pokládky a to zejména při použití dřevěných podlah právě na podlahovém topení.

Zákazník si také musí umět vybrat, zda chce podlahu lakovanou nebo olejovanou. I zde platí, jako při všem, že oboje má své výhody a nevýhody. Nutno však podotknout, že i klientela z české republice se v posledních letech začíná přiklánět k olejovaným podlahám.

Tyto, kromě jedné "nevýhody" - je nutno je pravidelně olejovat, nabízí spoustu výhod:

  - jsou pocitově teplejší
  - menší poškození a škrábance jsou snadněji opravitelné
  - zachovávají původní kresbu dřeva
  - jsou příjemnější pro domácí mazlíčky, kterým tolik nekloužou tlapky
  - jsou vhodnější pro podlahové vytápění
  - atd.................

Pokud bychom chtěli najít nějaké nevýhody u dřevěných podlah, můžeme zmínit snad pouze, že mají vyšší pořizovací cenu a že hlavně v zimních měsících mohou "pracovat".

Tomu lze ovšem snadno zabránit zvlhčováním vzduchu v místnosti. Postačí odpařovače na radiátoru, ideální je zvlhčovač vzduchu. Také se doporučuje nenechat místnost vystydnout, či dokonce vymrznout. Vhodné je udržovat stálou teplotu 21 – 23 °C a relativní vlhkost v rozmezí 50 - 60%.

Údržba dřevěných podlah se provádí zametením nebo vysátím.
Pokud už podlahu vytíráme, doporučujeme používat přípravky určené na dřevěné podlahy a držet se návodu od výrobce. Naše firma upřednostňuje hlavně přípravky od Dr.Schutze (dají se u nás také zakoupit), které máme velmi dobře vyzkoušené. A hlavně mokré vytírání provádět co nejméně často a vytírejte do sucha !!!!!!!!!!!!!!!!!, na podlaze nesmí zůstávat žadná vrstvou vody! Pro tento účel lze zakoupit speciální mopy. Obecně platí, že nejlepší je mop ždímat ručně za použití větší síly. Pouze tak je mop správně vlhký a nezanechává přebytečnou vodu na podlaze. 


 


                                      © 2018 Vašín Podlahy s.r.o.   |   Všechna práva vyhrazena   |   Powered by rbdesign.cz