O nás Služby Dodavatele Reference Ceník Kontakt
slideslideslideslide

LINOLEUM


Vznik přírodního linolea ( také pod názvem marmoleum ) se datuje k roku 1863. Od té doby bylo střídavě na vrchlu své slávy (20. a 30. léta 19. století) a střídavě bylo odepisováno (60.a 70. léta minulého století) a to z důvodů obrovské vlny nově vznikajících PVC podlahovin.
Následně koncem minulého století se tento tradiční materiál vrátil zpět do popředí zájmu nejen architektů, ale také široké veřejnosti.
Od té doby obliba přírodního linolea nejenomže neklesá, ale ba naopak se stává čím dál žádanější.
Je to dáno několika dobrými důvody a to např. jeho využitelností, která začíná v domácnosti, přes sféru zdravotnictví a kanceláří a končí u sféry komerčních postor s nejvyšší zátěží.
Dalším důvodem je jeho ušlechtilý původ - linoleum je tvořeno z přírodních obnovitelných surovin, (lněný olej, dřevitá a korková moučka, vápenec, přírodní barviva).
Také je nutné zmínit asi největší výhodu přírodního linolea a tou je velmi dlouhá životnost (až 50 roků a více).

Nejžádanější kolekcí na trhu jsou přírodní linolea firmy DLW, který nabízí několik řad linolea z nichž nejznámější je řada DLW Marmorette. Jedná se o základní řadu, postavenou na barevném spektru barevnice NCS (přírodní kódování barev). DLW svoje produkty nabízí jako jediný výrobce se dvěma povrchovýma úpravama. Jednak se základní povrchovou úpravou, tzv. LPX, která vyžaduje následnou údržbu a potom žádanější povrchovou úpravu PUR, která zákazníkovi poskytuje komfort mnohaleté minimální údržby.
Další známe produkty z této řady jsou např. DLW Uni Walton, DLW Granette  a  DLW Linodur, který je vhodný i do extrémně zatěžovaných provozů např. ve výrobních halách.

Dalším významným výrobcem na trhu s přírodním linoleem je firma Tarkett, která vyrábí linoleum XF s povrchovou úpravou PUR X -treme, která je považována za nejodolnější vůči opotřebení. Nejžádanější kolekcí je Tarkett Veneto xf2, a v případě vyšších nároků na protiskluznost se nabízí kolekce Tarkett Veneto Sicuro xf2 R10.


 


 


                                      © 2011 Vašín Podlahy s.r.o.   |   Všechna práva vyhrazena   |   Powered by rbdesign.cz